Dla niejednego dorosłego człowieka istotne jest, żeby czuć się pożytecznym i spełnionym – to uczucie dostarcza wykonywany fach

W obecnych czasach posiadamy już konkretną wiedzę na temat tego, jak destrukcyjnie wpływa na ludzi permanentny brak zatrudnienia.
Lekarze oraz socjolodzy od jakiegoś czasu już potwierdzają, że dorosły człowiek nie może nazbyt długo przebywać bez zajęcia, gdyż przestaje czuć się wówczas elementem społeczności.

lokata

Autor: Wawel Service
Zaczyna popadać w obojętność i nawet apatię. Po pewnym czasie czuje się coraz bardziej zbędny. Jest mu także coraz trudniej wyobrazić sobie powrót do zawodu. Osoby pozostające przez nazbyt długi czas na zasiłku (zobacz https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-skierowanie-pracownika-na-badania-lekarskie) staczają się zwykle na margines społeczeństwa. I nie chodzi wyłącznie o kwestie finansowe, ale także o poczucie przynależności do danej grupy. Z tego powodu posiadanie zatrudnienia jest tak istotne. Ważniejsze niejednokrotnie dla panów, aniżeli dla pań. Pomimo tego, że jest XXI wiek i równouprawnienie, to wciąż kobiety częściej potrafią odszukać swe powołanie w wychowaniu potomstwa i trosce o rodzinę. Niejednej z nich daje to szczere spełnienie. Jednak mężczyźni są inni. Im praca potrzebna jest, żeby udowodnić swą wartość. Oni zwykle źle odnajdują się w sytuacji, kiedy muszą ślęczeć w domu. Jeśli stracą posadę i nie mogą zapewnić byt najbliższym, to często bardzo źle wpływa to na ich samoocenę. Czują się po prostu bezużyteczni.

Wówczas mogą zaistnieć kłopoty z alkoholem albo regularne kłótnie z żoną. Wobec tego tak ważne jest, żeby osoby bez pracy posyłać na różne szkolenia, które pozwolą im znaleźć nową posadę.