W naszym kraju obowiązuje prawo, które mówi o tym, że każdy pracownik musi regularnie zaliczać szkolenia BHP

Większość osób czynnych zawodowo ma za sobą już co najmniej kilka szkoleń BHP. Jednak, nie każda firma jest zobligowana zatrudniać w tym celu szkoleniowca na stałe.
Bywają takie gałęzie przemysłu, w których kursy BHP to czysta formalność.

Internet

Autor: Andrew Hart
Źródło: http://www.flickr.com

Zwykle tyczy się to prac biurowych, gdzie wszyscy siedzą w biurach. W sumie, w tych warunkach trudno o jakiś wypadek. Jednakże, są takie zawody, gdzie szkolenia BHP są niebywale istotne i rozbudowane. Najczęściej chodzi o profesjonalistów w zakresie budowy czy pracy na wysokościach, ale też o górników czy policjantów. Takich zawodów jest na pewno o wiele więcej. By przeszkolić swoich podwładnych, nie musimy zatrudniać szkoleniowca. Możemy podpisać umowę z zewnętrzną spółkę. Jeżeli jesteśmy z Mazowsza i interesuje nas obsługa BHP Warszawa ma masę firm, które z przyjemnością podejmą się współpracy z nami. Szkoleniowcy będą profesjonalni i przekażą naszym pracownikom wszelkie ważne informacje. Poza tym, obsługa BHP nie polega wyłącznie na przygotowywaniu szkoleń dla załogi, ale również na sprawdzaniu maszyn w miejscach pracy i dróg ewakuacyjnych. Na dodatek, usługi są w stanie obejmować również przygotowywanie dokumentacji stopnia ryzyka na różnych stanowiskach oraz dokumentacji powypadkowej. To wszystko powinno wchodzić w skład pakietu, który wybierzemy.

Dzięki zawarciu umowy ze spółką zewnętrzną spora część obowiązków nie będzie już naszym problemem. Należy więc rozpatrzeć tę opcję.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*