Masz swoją firmę? Chcesz nabyć samochód? Dowiedz się, co powinieneś wiedzieć o leasingu samochodów.

Jeśli masz swoją firmę i planujesz kupić auto obligatoryjnie przeczytaj poniższy tekst.
Leasing – co to takiego?
Leasing to forma dzierżawy. Jeżeli zdecydujesz się na leasing, samochód nie będzie Twą własnością. Będziesz jedynie jego użytkownikiem.

finanse

Autor: Bryant Surety Bonds
Źródło: http://www.flickr.com
Projektor instalacyjny z serii P

Autor: 4Press.pl
Źródło: 4Press.pl
To doskonała oferta dla przedsiębiorców oraz tych, którzy wykonują wolny zawód albo pracują na umowę zlecenie. Gdy decydujesz się na leasing również musisz wnosić miesięczne raty. Jaka jest więc różnica między leasingiem a kredytem? Leasing jest znacznie mniej zobowiązujący. Z jakiego powodu?
Bo w chwili, kiedy przestajesz uiszczać comiesięczne należności po prostu zwracasz auto do właściciela. W przypadku kredytu taka opcja nie jest możliwa. Jak widać leasing jest bardziej dostępną formą finansowania. Kolejnym plusem jest zredukowanie formalności do niezbędnego minimum. Aby leasingować samochód czasami potrzebujesz wyłącznie dowodu tożsamości oraz drugiego dokumentu ze zdjęciem.W przypadku, kiedy planujesz poruszać się droższym autem będziesz musiał przedstawić zaświadczenie o zatrudnieniu i uzyskanych dochodach. Ponadto firma leasingująca poprosi Cię o dane o wysokości Twych średnich miesięcznych dochodów, które uzyskałeś w okresie ostatnich sześciu miesięcy. Istotna będzie również forma Twego zatrudnienia a także stanowisko, które piastujesz, wyciąg z konta bankowego z wpływami z ostatnich 3 miesięcy. Przed podjęciem ostatecznej decyzji firma leasingowa poprosi Cię również dokumenty poręczyciela.
(ogólnie o leasingu samochodów)

Autor: Firma XELLA Polska Sp. z o.o.
Źródło: Firma XELLA Polska Sp. z o.o.
Dla kogo jest leasing?
Leasing jest znakomitą opcją dla przedsiębiorców, jak również dla osób fizycznych, tzw. leasing konsumencki. Możemy skorzystać z leasingu finansowego lub operacyjnego. Jeśli zdecydujemy się na tą pierwsza opcję, zostaniemy właścicielami samochodu (zobacz samochody leasing wrocław) po zapłaceniu ostatniej raty. Proces następuje automatycznie. Natomiast jeżeli zdecydujemy się na operacyjny możemy, lecz nie jesteśmy zobligowani do wykupu pojazdu. Kiedy uprzednio zdecydowaliśmy się na leasing operacyjny możemy bez żadnych konsekwencji oddać auto firmie leasingowej. Jest to dobra opcja dla osób, które chcą co jakiś czas wymienić samochód na inny.
Co, gdy przeoczymy termin deklarowanej raty?
By nie mieć niepotrzebnych problemów powinniśmy wpłacać wskazaną w umowie kwotę na czas. W przeciwnym razie musimy liczyć się z tym, iż firma leasingowa natychmiast zareaguje na brak opłaty.

Jakie są konsekwencje dla tych, którzy zalegają z opłatą? Jeżeli opóźnienie wynosi ponad 30 dni, a klient nie spłacił dwóch i więcej rat, w większości wypadków musi się liczyć z wypowiedzeniem umowy. Jeżeli spóźnienie dotyczy wyłącznie jednej raty, grożą mu tylko odsetki. Będzie musiał ponieść koszty wezwań i upomnień.
Jednak, jeśli opłacamy stale nasze zobowiązania leasing może nam w wielu sytuacjach znacznie ułatwić pracę i życie.