Konta firmowe – dla kogo, jakie korzyści

Decydując się na założenie własnej działalności gospodarczej, stawiamy sobie równocześnie wyzwanie kontrolowania finansów. Z racji tego, że dziś przedsiębiorca to człowiek innowacji, dostępny 24 godz. na dobę, tym bardziej w sieci swoje firmowe dochody umieszcza na przygotowanym do tego celu koncie firmowym. Na tym polu banki także zaciekle rywalizują, podobnie jak w sferze lokat, czy pakietów lojalnościowych itp.

banknoty

Autor: Ervins Strauhmanis
Źródło: http://www.flickr.com
Na rachunek firmowy muszą zdecydować się wszyscy przedsiębiorcy zakładający lub prowadzący spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością.

Kiedy będziesz szukać dodatkowych danych na wątek podnoszony w powyższym wpisie, to wejdź tu (http://www.foliograf.pl/kasetony-z-dibondu/) – z pewnością te materiały również Cię zaintrygują.

Praca na własny rachunek nie wymaga otwierania firmowego konta.

Początki przy otwieraniu konta firmowego nie są „kolorowe”. Również wówczas trzeba płacić za różne opłaty. Bank będzie wymagał wyliczonej stawki m.in. za sam fakt prowadzenia rachunku, następną kartę (np.

Czy nasz wpis zdaje się być intrygujący? Pragniesz poznać więcej informacji na ten temat? Zatem idź tutaj (http://www.cliff-broker.pl/nasza-oferta/produkty-ubezpieczeniowe.html) i czytaj kolejny wpis.

debetową) czy – szczególnie istotne dla samozatrudnionych – każdorazowe przelewy do Urzędu Skarbowego czy ZUS. Za wszystkie podobne opłaty w najmniej opłacalnym scenariuszu klient zapłaci nawet do stu złotych miesięcznie! Nieliczne z banków posiadają aktualnie bezpłatne konto firmowe jak .

Decyzja o koncie firmowym może dać korzyści przy decydowaniu się na kredyt lub lokatę w przyszłości. Staż w banku, regularne spłaty, wypłacalność – dzięki nim firmy zyskują na oprocentowaniach. Jeśli chodzi o kredyty prowizje od rachunków idą w dół, przy lokatach w górę.

Dostęp do bankowości internetowej dla części przedsiębiorców może się okazać… stratą. Licząc kilka takich opłat na miesiąc i rozważymy przeniesienie konta do innego banku. Prowadzący działalność w drobnych usługach muszą dostarczać swój utarg fizycznie, a więc stawić się osobiście pod okienkiem bankowym. Instytucje naliczają za podobne usługi wysokie prowizje.

Otworzenie konta firmowego warto poprzedzić weryfikacją konkurencyjnych ofert. Wielu młodych przedsiębiorców określiłoby pierwsze miesiące z kontem firmowym hasłem „złe miłego początki”. Dostęp do historii bankowości w firmie, taryfy od banku, a przede wszystkim bankowość firmowa przez internet biorą jednak ostatecznie górę.