Wypełnianie zeznań podatkowych to niemiły obowiązek, jednak można go załatwić dość szybko

Kiedy nadchodzi czas rozliczenia pitu, sporo osób zastanawia się czy lepiej załatwić tę formalność poprzez Internet czy metodą klasyczną, wypełniając papierowe formularze. Na pewno wypełnianie formularzy na laptopie jest o znacznie prostsze, jednak musimy pamiętać o kilku istotnych kwestiach, zanim za to się zabierzemy.
Warto wiedzieć, że pit poprzez Net składa mnóstwo osób i najprawdopodobniej w najbliższej przyszłości niemal wszyscy ludzie będą tak działać.

Jeśli się na to zdecydujemy, to mamy do wyboru parę opcji. Najłatwiejszą będzie oczywiście użycie witryny Ministerstwa Finansów, na której działa specjalna Platforma do składania zeznań podatkowych. Nieistotne czy chcemy złożyć pit 36, pit 28 czy jakikolwiek inny – na stronie odnajdziemy wszystkie potrzebne druki, które będziemy mogli wypełnić oraz wysłać do odpowiedniego Urzędu.

Spojrzyj na opublikowany tu (https://karpackiepokoje.pl/) tekst, a niewątpliwie niezwykle Cię zaintryguje, ponieważ znajdziesz tam istotne informacje dotyczące omawianego tematu.

Uzupełniając formularze w sieci z pewnością zrobimy znacznie mniej pomyłek, a wiele miejsc zostanie uzupełnionych za nas przez program, który obliczy właściwe kwoty. Poza tym od kilku lat działa także usługa wstępnego wypełniania druków przez Urząd Skarbowy rozlicz pit (zobacz jak złożyć e deklarację) 36. Jeśli zarabiamy tylko w jednym miejscu, to może zdarzyć się tak, iż otrzymamy już kompletny formularz pit 36 czy 37, który będzie trzeba jedynie zaakceptować oraz przesłać. Jest to niezwykle wygodne rozwiązanie.

rok

Autor: Dennis Adams
Źródło: http://www.flickr.com
Kolejną opcją może być ściągnięcie bezpłatnego programu do uzupełniania pitów. W Internecie znajdziemy ich mnóstwo, starczy tylko uruchomić przeglądarkę i wpisać odpowiednie hasło. Warto obejrzeć rozmaite rankingi, aby sprawdzić, który z nich będzie najskuteczniejszy sprawdź tutaj. Jednakże kłopot z darmowym programem jest taki, że często posiada on wpisany na dobre numer KRS organizacji, która otrzyma 1% naszego zobowiązania podatkowego. Jeżeli zatem chcemy na ten przykład przesłać fundusze Fundacji Słoneczko, która dba o osoby niepełnosprawne, to samodzielnie będziemy musieli wstukać numer 0000186434. W takim wypadku warto pomyśleć o nabyciu programu do uzupełniania pitów albo złożeniu ich w formie papierowej. Jeżeli pragniemy, by ta decyzja należała do nas, to powinniśmy zapamiętać, żeby znaleźć program, który nam pozwoli wstukać numer KRS samemu.

W przypadku więc, kiedy postanowimy, iż nasz jeden procent otrzyma Fundacja Słoneczko mająca numer 0000186434, to należy samodzielnie wpisać go w odpowiedniej ramce.
Warto także pamiętać, by pozałatwiać wszelkie sprawy powiązane ze składaniem pitów na czas, gdyż nawet niewielkie opóźnienie może nas narazić na niemiłe konsekwencje oraz grzywnę.