Jeżeli mamy szansę zrobienia dobrego uczynku, warto ją wykorzystać.

Powyższa opcja istnieje między innymi w przypadku przekazania 1% podatku w czasie składania corocznej deklaracji podatkowej
Wszyscy, którzy pracują lub otrzymują dochody z innych źródeł, które podlegają opodatkowaniu, muszą do końca kwietnia rozliczyć pit 2016/2017.

Warto podkreślić, że jest to obowiązek, ale z drugiej strony to również możliwość wsparcia najróżniejszych organizacji użytku publicznego, jeżeli skorzystamy z opcji przekazania 1% podatku.
Spotkanie w pracy

Autor: Jim Larrison
Źródło: http://www.flickr.com

Tego rodzaju wsparcie finansowe dla organizacji publicznych może nam się wydawać drobnostką, niemniej dla samych organizacji w praktyce, jest to zazwyczaj dość duże wsparcie. Oczywiście to podatnicy decydują, jaką organizację chcą wspomóc. Do wskazania takiej organizacji niezbędne jest posiadanie informacji, jaki jest jej KRS, a więc przykładowo 0000270809 jeżeli chcemy wesprzeć fundację pomagającą osobom niepełnosprawnym. Na podanie takiej informacji jest rzecz jasna wyznaczone miejsce w deklaracji podatkowej, niezależnie czy rozliczamy pit 37, czy jakiś inny.
pit 37

Autor: Zakwitnij!pl Ejdzej & Iric
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli chodzi o przekazanie 1% wartości podatku należy pamiętać, że jak najbardziej nie jest to krok obowiązkowy, jak również, że 1% to wartość maksymalna, jaką można przekazać rozliczając pit. Jeśli nie skorzystamy z opcji przekazania 1% na organizację charytatywną, kwota zostanie przekazana rzecz jasna z automatu na rzecz Skarbu Państwa.

Rozważmy czy nie znamy jakiejś organizacji, którą chcielibyśmy wesprzeć albo po prostu zastanówmy się, jaki obszar działań chcielibyśmy wesprzeć.

Kliknij śmiało ten odnośnik a stwierdzisz, że w najświeższym źródle przedstawiono niesamowicie intrygujące informacje. One też są emocjonujące.

Może być to bowiem zarówno organizacja pozarządowa wspierająca chorych, jak i taka, która promuje sport, czy edukację.