Jeżeli mamy szansę zrobienia dobrego uczynku, warto ją wykorzystać.

Powyższa opcja istnieje między innymi w przypadku przekazania 1% podatku w czasie składania corocznej deklaracji podatkowej
Wszyscy, którzy pracują lub otrzymują dochody z innych źródeł, które podlegają opodatkowaniu, muszą do końca kwietnia rozliczyć pit 2016/2017.

Warto podkreślić, że jest to obowiązek, ale z drugiej strony to również możliwość wsparcia najróżniejszych organizacji użytku publicznego, jeżeli skorzystamy z opcji przekazania 1% podatku.

Spotkanie w pracy

Autor: Jim Larrison
Źródło: http://www.flickr.com
Tego rodzaju wsparcie finansowe dla organizacji publicznych może nam się wydawać drobnostką, niemniej dla samych organizacji w praktyce, jest to zazwyczaj dość duże wsparcie. Oczywiście to podatnicy decydują, jaką organizację chcą wspomóc. Do wskazania takiej organizacji niezbędne jest posiadanie informacji, jaki jest jej KRS, a więc przykładowo 0000270809 jeżeli chcemy wesprzeć fundację pomagającą osobom niepełnosprawnym. Na podanie takiej informacji jest rzecz jasna wyznaczone miejsce w deklaracji podatkowej, niezależnie czy rozliczamy pit 37, czy jakiś inny.
pit 37

Autor: Zakwitnij!pl Ejdzej & Iric
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli chodzi o przekazanie 1% wartości podatku należy pamiętać, że jak najbardziej nie jest to krok obowiązkowy, jak również, że 1% to wartość maksymalna, jaką można przekazać rozliczając pit. Jeśli nie skorzystamy z opcji przekazania 1% na organizację charytatywną, kwota zostanie przekazana rzecz jasna z automatu na rzecz Skarbu Państwa.

Rozważmy czy nie znamy jakiejś organizacji, którą chcielibyśmy wesprzeć albo po prostu zastanówmy się, jaki obszar działań chcielibyśmy wesprzeć.

Kliknij śmiało ten odnośnik a stwierdzisz, że w najświeższym źródle przedstawiono niesamowicie intrygujące informacje. One też są emocjonujące.

br>
Jeśli zaintrygowały Cię treści w naszym wpisie, to doczytaj także (http://www.aureus.pl/blog/leasing-czy-wynajem/) kolejne opisy na następnej stronie, która znajduje się pod tym linkiem.

Może być to bowiem zarówno organizacja pozarządowa wspierająca chorych, jak i taka, która promuje sport, czy edukację.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*