W jaki sposób odebrać podatek dochodowy z Niemiec?

Jeżeli pracowaliśmy czy też zamierzamy wykonywać pracę w Niemczech, powinniśmy zaznajomić się z procedurą powiązaną ze zwrotem nadpłaconego tam podatku. Można próbować odzyskać pieniążki osobiście bądź zwrócić się o pomoc do kompetentnej firmy.

Mnóstwo bardzo podstawowych danych związanych ze złożeniem podatku możemy bez trudu znaleźć w necie.

Czyż analizowany wpis nie jest zajmujący? Jeżeli tak sądzisz, kliknij tutaj – zalecamy ten tekst (http://raczynski-kancelaria.pl/prawo-nieruchomosci/), ponieważ przeczytasz tam przyciągające oko artykuły.

Kluczowym dokumentem (odpowiednikiem naszego PIT-11), na bazie którego wykonuje się rozrachunek, jest tzw. Besondere Lohnsteuerbescheinigung. Wydanie wymienionego dokumentu to obowiązek każdego chlebodawcy. Odstępstwem są pracodawcy angażujący pracobiorców, jakich podatek odprowadzany został ryczałtowo. W takim przypadku chlebodawcy nie mogą wystawiać niniejszego zaświadczenia. Jest nadzwyczaj ważne, aby przed niemieckim referatem skarbowym wykazać wszystkie uzyskane dochody i wszystkie uzyskane świadczenia. Jeżeli dla przykładu w jakimś okresie byliśmy bezrobotni oraz pobieraliśmy zapomogę dla osób bez pracy, nie zapominajmy tego również wziąć pod uwagę w naszym zeznaniu.

Zainteresowały Cię opisywane zagadnienia? Jeśli tak, to zobacz ponadto, co ma w tym temacie ta optymalna strona (https://www.kidsclinic.pl/poradnia-dla-doroslych/laryngolog). Znajdziesz tam pokrewne materiały.

Miejmy na uwadze, że jeśli mieliśmy jakiekolwiek przerwy w trakcie roku podatkowego, jakich nie wykazaliśmy w naszym zeznaniu, urząd na pewno zapyta, co się działo w nie przytoczonym okresie i jakie dochody pobieraliśmy. Co ważne, jeśli mieliśmy dla przykładu dochody w Polsce lub w innym kraju, również należy je bezwzględnie wykazać.

konferencja

Autor: USAFRICOM
Źródło: http://www.flickr.com
Doradztwo transportowe

Autor: Olender
Źródło: http://www.kontrolaitd.pl/
Skąd się bierze zwrot podatku z Niemiec. Niemieckie prawo podatkowe daje swoim Podatnikom wiele możliwości odpisów. Duża jest także kwota wolna od podatku.

Jeśli poza granicą pracuje osoba zamężna, której współmałżonek nie posiada dochodów, nierzadko stawiają na rozliczenie łączne. Jest to możliwe nawet wtedy, jeżeli rzeczony współmałżonek nigdy nie pomieszkiwali i nie wykonywali pracy w Niemczech.