Jakiego rodzaju zadaniami trudni się stolarz budowlany? Jak można nim zostać, jakie warunki spełnić?

Stolarz budowlany definiowany też jako cieśla zajmuje się obróbką drewna, jednak ma trochę odmienne zadania niż stolarz tradycyjny. Jego najważniejsze powinności to prace mające związek z formowaniem konstrukcji z drewna, jakie są niezbędne na placu budowy.

baner06.2014]
Tego rodzaju konstrukcje to przykładowo konstrukcje rozporowe, pomosty robocze czy konstrukcje więźby dachowej, drzwi oraz okien. Ale to oczywiście nie wyczerpuje tematu, więc o czym dodatkowo dobrze wiedzieć?
Cieśla jest odpowiedzialny za naprawę wymienionych konstrukcji, a także urządzeń, ale też konserwację drewna różnorakimi chemicznymi środkami, które chronią przed insektami czy ogniem. Stolarz budowlany łatwo znajduje pracę na placu budowy, gdzie powinien być przygotowany na pracę w zmiennych warunkach atmosferycznych, ale (szczegółyo tym> więcej – kliknij > http://www.studioprinter.pl/) też na zapleczu budowy, w takich miejscach jak przykładowo warsztat rzemieślniczy.
Co więcej, czasami trzeba pracować w głębokich wykopach albo całkiem inaczej – na dużych wysokościach.

Jeżeli prezentowany temat Cię zaciekawił, kliknij szybko ten świetny link (http://www.franklincovey.pl/zaufanie-jest-kompetencja/) – przeczytasz w tym miejscu dużo użytecznych informacji.

Zawód cieśli można podzielić na kilka specjalizacji. Wymienić możemy na pewno cieślę konstrukcyjnego, szalunkowego (przygotowującego szalunki) czy cieśla okrętowego, jaki jak nazwa określa, naprawia statki.

Ażeby zostać takim stolarzem powinniśmy skończyć szkołę zawodową profil budowlany, możemy także ukończyć specjalistyczny kurs, jaki przygotowuje do takiego zawodu.

Najistotniejsze w tym zawodzie jest umiejętność czytania technicznych rysunków, ale też sprawność fizyczna. Powinniśmy o tym pamiętać, kiedy podejmujemy decyzję o wyborze takiej ścieżki edukacyjnej.