Jakiego rodzaju wymogi stawiane są kandydatom na stanowisko fachowca do spraw zakupów?

Na tym stanowisku mogłaby działać niejedna gospodyni, gdyż mnóstwo mężczyzn sądzi, że każda kobieta uwielbia robić zakupy. Jednak w zawodzie, o jakim będzie mowa w niniejszym artykule, wcale nie chodzi o zwykłe „wycieczki” do supermarketu.
Kompetentny specjalista ds.

VAT

Autor: Karl Baron
Źródło: http://www.flickr.com
specjalista ds. zakupów

Autor: EnglishForYou
Źródło: EnglishForYou
zakupów jest zatrudniany w wielkich korporacjach, w jakich musi m.in. starać się o nowe propozycje, dokonywać wyboru dostawców, składać zlecenia oraz monitorować ich prawidłowej realizacji.

Czyż rozpatrywany wpis nie jest zajmujący? Jeśli tak sądzisz, kliknij tutaj – zalecam ten serwis (https://psmtechnik.pl/attyki,11,pl), ponieważ odnajdziesz tam przyciągające oko teksty.

Ponadto w zakres zadań zalicza się budowanie długofalowych relacji z dostawcami, negocjowanie cen oraz czasu dostaw czy współpraca z innymi działami spółki, (jakość czy kierowanie projektami). Od rekrutów na wyżej wymienione miejsce wymaga się posiadania wykształcenia wyższego, komunikatywnej znajomości j. angielskiego na szczeblu zezwalającym na swobodną konwersację z kontrahentami, zdolności pracy w znacznym zespole i oczywiście znajomości obsługi komputera na szczeblu zezwalającym na biegłą obsługę programów biurowych. W ramach swoich obowiązków, taki specjalista powinien wykonywać raporty, które posiadają przeróżne tabele czy wykresy.

Ponadto prawidłowo mogłoby być, żeby kandydat na opisywane stanowisko miał już pewne doświadczenie na analogicznym stanowisku, posiadał znajomość tzw. systemu SAP i żeby jego wykształcenie było o profilu związanym z techniką lub ekonomicznym.

Osoba zatrudniona jako specjalista ds. zakupów mogłaby w zamian liczyć na dużą pensję, umowę o pracę, abonament medyczny czy też kartę multi-sport i możliwość rozwoju zawodowego.