W jakiej branży będzie najwięcej pracy?

2018 rok będzie korzystny dla pracowników – ilość propozycji pracy będzie wzrastać, przede wszystkim w sprzedaży, obsłudze klienta oraz finansach. W pewnych sektorach, jak IT, zaczyna już brakować wykwalifikowanego personelu.

w ostatnim kwartale roku najsporzej propozycji zatrudnienia pojawiło się w branżach IT, rachunkowości oraz finansów. Nie brak także ofert w rodzaju production manager. Jednakże ich przewaga zmniejsza się. Zapotrzebowanie na pracowników wyraźnie obniża sektor bankowy. Podobny spadek pojawił się w administracji oraz w ofertach dla kadry nadzorującej. Branże, które w 2018 roku będą zatrudniać najwięcej pracobiorców, to handel, obsługa klienta czy finanse. Tu nazbyt wiele się nie odmieni. Zaobserwowano podwyższenie ilości ofert pracy w hotelarstwie i turystyce, budownictwie i opiece zdrowotnej. To branże, jakie dotąd rekrutowały mało, zaś teraz zaczynają zwiększać zapotrzebowanie na pracobiorców, co świadczy o coraz lepszej kondycji polskiej gospodarki.
laboratorium

Autor: Karen Mardahl
Źródło: http://www.flickr.com
Coraz wyższy popyt na pracowników wymusi zmianę sposobu pozyskiwania ich. Pracodawcy, chociaż najczęściej poszukują kadr przez sieć, coraz entuzjastyczniej stawiają na programy referencyjne. Jest to system rekomendacji pracowniczych, w ramach jakiego chlebodawcy wypłacają uposażenie pracobiorcom, jacy polecą do pracy swego znajomego a ten znajomy będzie zatrudniony.

Przewidywany niedobór pracobiorców w coraz to większej liczbie branż w 2018 roku będzie owocować ogromniejszym wysiłkiem ze strony chlebodawców mierzonym na zdobycie obeznanych profesjonalistów. Nie będzie wystarczyło oferować dobrą pracę i płacę, przedsiębiorstwa musiały będą postarać się o wiele bardziej.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*