Jakie grupy wiekowe mają największe kłopoty z szukaniem zatrudnienia?

Jest całkiem dużo osób, które borykają się z tematem bezrobotności. Tym bardziej młode osoby, jak też osoby mające ponad 50 lat mają problem, aby znaleźć właściwe zajęcie.

Czemu tak jest?
zakup

Autor: Adam charette
Źródło: http://www.flickr.com
W młodości utrudnieniem może być na pewno brak doświadczenia. Wiele firm poszukuje osób, które pracowały już w takim charakterze. Z tego względu pierwsza praca po studiach a przy tym we własnym zawodzie, jest czasem ciężka do dostania. Natomiast w tym wypadku może pomóc wejście na właściwą ścieżkę poprzez różne staże, jakie są prostsze do zdobycia dla młodych studentów. Niektórzy pracodawcy, jacy mają problem ze zdobyciem odpowiednich rąk do pracy, decydują się już samodzielnie potrzebną kadrę wyszkolić. Inwestują swój czas, natomiast w ostatecznym rozrachunku udaje im się zdobyć osoby o właśnie takich zdolnościach, jakich potrzebują w firmie.
Osoby powyżej 50 roku życia, jakie zostały zwolnione i szukają nowego zajęcia, mają także spory kłopot. Szczególnie jeżeli praca, jaką wykonywały, nie wymagała szczególnych umiejętności. W takich sytuacjach pracodawca z reguły woli przyjąć kogoś w młodszym wieku, kto w przypadku ciężkiej pracy sprawdzi się lepiej. Podobnie sprawy się mają z osobami, które znajdują się w okresie ochronnym przed pójściem na świadczenia emerytalne, jakie wynosi 4 lata.

Jeżeli po przeczytaniu tego artykułu będziesz pragnął poszerzyć informacje na opisywany wątek, to pomocne omówienie (https://www.bscav.eu/tlumaczenia-symultaniczne-krakow/) niesłychanie Ci pomoże – kliknij i zobacz!

W tym czasie nie można takiej osoby tak po prostu zwolnić.

Z tego względu, jeżeli już się kogoś takiego zatrudnia to taką myślą, iż powinien zostać w firmie dłuższy czas. Nie każdemu pracodawcy się coś takiego podoba.