Codzienne decyzje oszczędnościowe, innymi słowy czy szczędzenie jest skomplikowane?

Oszczędzanie jest skomplikowane jak też niewygodne – to najczęstsze argumenty, jakie słyszę od osób, które interpretują mi z jakiej przyczyny nie liczą się z pieniążkami.

sieć

Autor: Patrick Bombaert
Źródło: http://www.flickr.com
Czy się z tym zgadzam? Troszeczkę tak, gdyż szczędzenie wymaga systematyczności, lecz równolegle uważam, że jest ono znacznie prostsze aniżeli zarządzanie zaoszczędzonymi pieniędzmi. Lista sprawunków. Jak wiele razy zdarzyło się wybrać się na zakupy spożywcze bez listy? Każdy ma takie coś za sobą. Skutek to z reguły sporo niekoniecznych produktów oraz brak tych, jakie będą pomocne . Korzystniej opracować z grubsza, co będzie pichcone w ciągu najbliższych dni oraz przygotować listę. Wówczas nic się nie zapomni, natomiast pitraszenie będzie miłe, szybkie i niedrogie, bez dodatkowych wyjść do sklepu po brakujący składnik.
ekonomia

Autor: Gage Skidmore
Źródło: http://www.flickr.com
stos dokumentów w pudełku

Autor: Andrea DG
Źródło: http://www.flickr.com
Posiłki w restauracji. Stroń od zamawiania alkoholu – wina albo drinków. Na ogół 2 lampki wina kosztują w restauracjach tyle, co cała butelka w sklepie.

Spodobał Cię taki tekst? Zatem przeczytaj ponadto to, tu także zamieszczono same świetne informacje, które z pewnością Cię zaciekawią.

Wybieraj również te z restauracji, jakie oferują bufet szwedzki we wskazanej cenie – wtedy można spróbować różnych potraw, płacąc mniej niż przy zamawianiu ich oddzielnie. Poszukaj również w sieci kuponów zniżkowych – może w Twej miejscowości otworzył się jakiś interesujący lokal, którego nie znasz, a jaki oferuje pyszne jadło w przystępnej cenie? Każdemu może się przydarzyć dołek finansowy.

Co wtedy? Na pewno nie panikuj. Jeśli wiesz, iż niezadługo czeka Cię przypływ pieniędzy, fajną sprawą w przypadku przejściowego kryzysu finansowego jest pożyczka pozabankowa Credit.