Czym jest likwidacja stanowiska pracy oraz które prawa ma osoba z takiego stanowiska zdymisjonowana?

Jeśli okazałeś się być osobą, która straciła pracę, przekonaj się, z jakiego powodu to się stało. Może efekty Twojej pracy okazały się być nie najlepsze dla szefa, a być może motywem jej straty okazała się być jego kasacja.

Tego typu okoliczność ma nierzadko miejsce w związku ze odmianą organizacyjną spółki, ta zaś zazwyczaj jest spowodowana trudną sytuacją na rynku.
Jeśli tak właśnie stało się w Twym wypadku, to należałoby rozumieć, iż w niektórych przypadkach przysługują Ci niektóre prawa.

Pamiętaj o tym, że nasz serwis www (https://super-edu.pl/korepetycje/jezyk-niemiecki/torun) posiada jedynie wartościowe fakty, które zapewne Ci się przydadzą. Sprawdź nas oraz upewnij się, że warto jest go odwiedzić.

Jakie? Jest to zależne od okoliczności, czy likwidacja stanowiska pracy nie wywołała stworzenia odmiennego etatu, mającego takie same obowiązki służbowe oraz kompetencje. Jeżeli tak się wydarzyło, posiadamy do obcowania z tak zwaną fikcyjną kasacją stanowiska. W praktyce oznacza to, iż zatrudniony mógłby pozwać byłego pracodawcę o bezprawne wypowiedzenie. Jeśli została ona ustalona na czas określony, były zatrudniony może dopominać się odszkodowania.

autoklawy

Autor: Veganbaking.net
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli z kolei umowa o posadę została zawarta na czas nieokreślony i uległa już zakończeniu, wtenczas Sąd posiada prawo orzec o bezskuteczności wypowiedzenia umowy lub o potrzebie wypłacenia odszkodowania.

Warto także wspomnieć, iż fikcyjna likwidacja stanowiska pracy to również oddanie czynności zdymisjonowanej z pracy persony pozostałym osobom mającym posadę w firmie. Warto jest zatem rozumować swe prawa, ponieważ były one wytworzone również dla ochrony ludzi pokrzywdzonych.