Premia typu uznaniowego – czyli, następny tekst z rodzaju „z jaką rzeczą to coś się zjada?”

Co to dokładnie jest premia wie każdziutki pracownik i każdziutki pracownik wie, iż czasami trzeba niewiarygodnie się namęczyć, by taką otrzymać. Istnieje parą rodzai premii, jednakże chyba dającą największe zadowolenie PRacownikowi bywa premia nazywana Uznaniową, gdyż jej otrzymanie daje naszym osobom znać, iż nasz prezes docenia naszą pracę oraz jest z niej zadowolony – co przydaje nam nie jedynie dodatkowy zastrzyk gotówki, ale również przy okazji wiele satysfakcji.

Przedsiębiorstwa

Autor: frankieleon
Źródło: http://www.flickr.com

Co dobrze jest o takiej premii wiedzieć? Odczytuj dalej nasz tekst, aby poznać na to odpowiedź!
Istnieją dwa odmiany premii, które w pewien sposób są ze sobą złączone – bywa to premia roszczeniowa, a także wspomniana we wstępie premia uznaniowa. Premia uznaniowa to w całkowITy sposób dobrowolna, przyznawana przez pracodawcę forma nagrodzenia pracownika za jego pracę i zaangażowanie. Tego rodzaju premię mamy możliwość dostać raz, lub wiele razy – wszystko jest uzależnione od woli naszego własnego szefa. Mamy możliwość jednakże rozpocząć się o nią ubiegać, co przekształca jej formę na premię nazywaną roszczeniową. Warto tu wydziergać, iż premie roszczeniowe, bywają premiami regulowanymi – nasz własny szef już w czasie tworzenia regulaminu pracy (ale wyłącznie jeśli zatrudnia co najmniej dwudziestu pracowników), określa pewne kryteria, które muszą zostać spełnione poprzez pracownika, by wspomnianą premię dostać. Dlatego tak ważne bywa czytanie regulaminu roboty, w szczególności, gdy pracujemy wewnątrz większej firmie.

Jeżeli jednakże nasz własny szef uchyla się – pomimo spełnienia warunków otrzymania premii – od jej wypłacenia nam, możemy się o nią ubiegać.

Sprawdź kolejne podobne bardzo przydatne źródło informacji na objaśniany temat – kliknij tu i poznaj więcej w serwisie wypowiedzenia umowy o pracę.

Jednak wspaniale bywa o tym bardziej dużo poczytać, zanim zacznie się działać!