Czy warto dziś mieć wyższe wykształcenie?

W dzisiejszych czasach nie brakuje ludzi z wyższym wykształceniem. Sporadycznie słyszy się, że w naszym kraju mamy większą ilość osób z dyplomem, niż w pozostałych krajach Unii Europejskiej. Okazuje się jednak, że nie jest to do końca prawda – rzeczywista sytuacja jest odrobinę przesadzona.

W Polsce w chwili obecnej mamy około trzydzieści dziewięć procent osób z wyższym wykształceniem. Na tle Unii Europejskiej nie jest to wynik rewelacyjny. W wielu państwach zdarza się, że połowa ludności posiada wykształcenie wyższe. Przykładem może być tutaj Irlandia, gdzie współczynnik ten wynosi 51 procent.

timberworks

Autor: Ghelamco
Źródło: Ghelamco

Mimo to w Polsce również dochodzi dzisiaj do sytuacji, że pracowników umysłowych jest o wiele więcej niż pracowników fizycznych. W naszym kraju często osoba z dyplomem wyższej uczelni ma o wiele mniejsze szanse otrzymania dobrej pracy, niż osoba pracująca fizycznie. Dość nieciekawie jest wśród absolwentów studiów humanistycznych. Na bezrobociu jest wielu filologów, historyków, socjologów. W przypadku, gdy uda im się dostać pracę, nierzadko jest to zajęcie nieopłacalne, nierzadko kompletnie niezwiązana z wyuczonym zawodem.

Liczni socjologowie pracują na infolinii, czy w innych branżach tego rodzaju, gdzie nie da się rozwijać swoich zainteresowań. W takiej sytuacji niemożliwym wykonywanie pracy na najwyższym poziomie. Ludzie w takich sytuacjach najczęściej nie znoszą swojej pracy. Źródło

O wiele lepszą sytuację mają w Polsce fachowcy.

Podoba Ci się prezentowany tekst? Zatem odsyłam do tej strony (https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-prokura-w-spolce) – tam odnajdziesz ciekawe informacje, które są omówieniem tego zagadnienia.

Wystarczy wpisać w internet hasło “praca spawacz” i porównać jakie są wynagrodzenia w w takiej pracy. Spawanie jest nierzadko ciężką pracą, wymagającą dużo cierpliwości. Polega na miejscowym stopieniu materiału w celu ponownego połączenia jego części. W procesie spawania zwykle stosuje się materiał dodatkowy, który jest spoiwem i wypełnia lukę między spawanymi częściami. Praca ta wymaga szerokiej wiedzy z zakresu materiałoznawstwa, temperatury topnienia czy rozciągliwości różnorodnych materiałów. Istnieje bardzo dużo szkół, gdzie można nauczyć się spawania. Można zastanowić się nad zrobieniem tego typu kursu, dużo łatwiej może być wówczas znaleźć opłacalną pracę. Ludzi mających konkretny fach w ręku permanentnie poszukuje się na rynku pracy.