Zakładanie własnej firmy jako niekłopotliwy proces

praca na etacie jest dla każdego pozycją bezpieczną. Zatrudniony nie ponosi ryzyka związanego z otrzymaniem zamówień, bądź stratą majątku. To również sposobność skorzystania z płatnego urlopu.

Prowadząc działalność gospodarczą z takich uprawnień skorzystać nie można. Tutaj człowiek biznesu jest sam dla siebie bossem, sam wyznacza kierunki aktywności i ponosi odpowiedzialność za swoje decyzje. Lecz za to ma więcej niezależności, sam wyznacza godziny pracy, lub zakres obowiązków, chociaż coraz częściej zdarza się, że samozatrudnienie jest wyłącznie inną postacią pracy na rzecz obecnego pracodawcy. Dobrą alternatywą dla pracy na etacie jest założenie osobistej aktywności. Działalność gospodarczą można założyć online z zastosowaniem bankowości internetowej, profilu zaufanego, lub podpisu elektronicznego.

pieniądze

Autor: Lee Haywood
Źródło: http://www.flickr.com
Zakładanie firmy nie jest kłopotliwe, jednakże trzeba wykonać kilka działań, odwiedzać parę miejsc i to w dobranej kolejności. Zaczynamy od zapełnienia formularza CEIDG. Wpis do ewidencji jest jednocześnie prośbą o przyznanie numeru REGON, nadanie, bądź wskazanie numeru NIP i wybór gatunku opodatkowania, także zameldowaniem płatnika składek ubezpieczeniowych dla ZUS.w witrynie eena.plNa tym samym blankiecie informuje się również jakiekolwiek przemiany z obszaru przekazywanych danych. W blankiecie należy podać rodzaj realizowanej działalności według rejestru PDK.

Decyzje w obrębie źródła przychodu winna poprzedzić gruntowna analiza przychodów, wydatków, wielkości składek odprowadzanych do ZUS. Efektem tego powinno być porównanie wynagrodzenia netto z pracy i przychodu netto z aktywności.