Czy język azjatycki jest dobry jako drugi?

Pewnie znasz angielski, ale chciałbyś nauczyć się jeszcze jednego języka? Marzysz o nietutejszym wyzwaniu czy wolisz bardziej lokalne rozwiązania? Wybór masz ogromny, gdyż języków jest bardzo wiele, jedne bardziej wpływowe, inne w ogóle, jednakże możesz patrzeć pod katem siły kraju (gospodarka, polityka), jak i myśleć o zainteresowaniach. Czujesz się blisko jakiegoś kraju, lubisz tamtą kulturę czy geografię, a może fascynuje cię historia? Co wybierzesz: fascynację czy rozsądek? Można podjąć naukę języka łacińskiego, chociaż to język martwy, ale dostępne są słowniki i podręczniki, lecz czy warto uczyć się języka, którym już nikt się nie posługuje?

książka

Źródło: www.morguefile.com

Oba te determinanty: fascynacja i rozsądek, niekoniecznie się wykluczają, można przecież interesować się danym krajem i poznawać dany język, z myślą o lepszych zarobkach. Takie możliwości zapewnia z całą pewnością język koreański (Nauka łacińskiego). Nie jest tak popularny, jak przykładowo chiński czy japoński, ale gwarantuje ciekawe perspektywy. Mamy w Polsce wiele koreańskich firm, oczywiście do kontaktów z partnerami z tego kraju wystarcza angielski, lecz możemy więcej zyskać, posługując się ich ojczystym językiem. Naukę języka koreańskiego zacznijmy od podstaw, a dopiero później bierzmy się za słowniki i zaawansowane podręczniki. A może coś bliżej? Nie sięgajmy jednak po języki z naszej, słowiańskiej grupy językowej (czeski, rosyjski, słowacki), lecz spróbujmy uczyć się trudniejszego języka.

Zaintrygował Cię nagłówek tego artykułu? Obowiązkowo spójrz na treść, tam są jeszcze bardziej interesujące rzeczy, naprawdę trzeba to poznać.

Litwa, chociaż tak bliska Polsce, ma zupełnie inny język.

Można powiedzieć, że język litewski (konwersacje po litewsku) jest jednym z trudniejszych na świecie. W tej klasyfikacji, z krajów europejskich śmiało może konkurować z polskim, fińskim czy węgierskim. Litewski wlicza się do grupy języków wschodniobałtyckich. W naszym kraju znajdziemy podręczniki i słowniki do nauki języka litewskiego. Warto też, z racji bliskości jeździć tam i szkolić swoje umiejętności językowe w realnych sytuacjach. Znacznie lekceważonym językiem jest język macedoński.

Nie czekaj! Jeśli zainteresował Cię nasz wpis, to czytaj też (http://linde-mh.pl/pl/) kolejne wiadomości na wybrany materiał. Opracowaliśmy je dla Ciebie z radością.

Warto go poznać , choćby patrząc na bogatą historię tego kraju. Nauka języka macedońskiego i pomoce dostępne na rynku (słowniki, podręczniki) nie są imponujące, lecz warto podjąć trud.