Czy język azjatycki jest dobry jako drugi?

Pewnie znasz angielski, ale chciałbyś nauczyć się jeszcze jednego języka? Marzysz o nietutejszym wyzwaniu czy wolisz bardziej lokalne rozwiązania? Wybór masz ogromny, gdyż języków jest bardzo wiele, jedne bardziej wpływowe, inne w ogóle, jednakże możesz patrzeć pod katem siły kraju (gospodarka, polityka), jak i myśleć o zainteresowaniach. Czujesz się blisko jakiegoś kraju, lubisz tamtą kulturę czy geografię, a może fascynuje cię historia? Co wybierzesz: fascynację czy rozsądek? Można podjąć naukę języka łacińskiego, chociaż to język martwy, ale dostępne są słowniki i podręczniki, lecz czy warto uczyć się języka, którym już nikt się nie posługuje?

książka

Źródło: www.morguefile.com

Oba te determinanty: fascynacja i rozsądek, niekoniecznie się wykluczają, można przecież interesować się danym krajem i poznawać dany język, z myślą o lepszych zarobkach. Takie możliwości zapewnia z całą pewnością język koreański (Nauka łacińskiego). Nie jest tak popularny, jak przykładowo chiński czy japoński, ale gwarantuje ciekawe perspektywy. Mamy w Polsce wiele koreańskich firm, oczywiście do kontaktów z partnerami z tego kraju wystarcza angielski, lecz możemy więcej zyskać, posługując się ich ojczystym językiem. Naukę języka koreańskiego zacznijmy od podstaw, a dopiero później bierzmy się za słowniki i zaawansowane podręczniki. A może coś bliżej? Nie sięgajmy jednak po języki z naszej, słowiańskiej grupy językowej (czeski, rosyjski, słowacki), lecz spróbujmy uczyć się trudniejszego języka.spójrz na treść – odwiedź serwis -Litwa, chociaż tak bliska Polsce, ma zupełnie inny język.

Można powiedzieć, że język litewski (konwersacje po litewsku) jest jednym z trudniejszych na świecie. W tej klasyfikacji, z krajów europejskich śmiało może konkurować z polskim, fińskim czy węgierskim. Litewski wlicza się do grupy języków wschodniobałtyckich. W naszym kraju znajdziemy podręczniki i słowniki do nauki języka litewskiego. Warto też, z racji bliskości jeździć tam i szkolić swoje umiejętności językowe w realnych sytuacjach. Znacznie lekceważonym językiem jest język macedoński.

Nie czekaj! Jeśli zainteresował Cię nasz wpis, to czytaj też (http://linde-mh.pl/pl/) kolejne wiadomości na wybrany materiał. Opracowaliśmy je dla Ciebie z radością.

Warto go poznać , choćby patrząc na bogatą historię tego kraju. Nauka języka macedońskiego i pomoce dostępne na rynku (słowniki, podręczniki) nie są imponujące, lecz warto podjąć trud.