Wysokość naszych składek ZUS – czyli, wszyściutko co warto na ten konkretny temacik wiedzieć

ZUS – a więc po prostu „Zakład Ubezpieczeń Społecznych” – to idealnie znana wszystkim instytucja, która to może choć często nie musi nam pomagać (każdziutkim kto ogląda wiadomości wie o czym mowa).

konstrukcje

Autor: Klearchos Kapoutsis
Źródło: http://www.flickr.com
W naszym pisanym dzisiaj artykule przybliżymy Państwu wysokości ich składek oraz wszyściutko co dobrze jest na ich temat wiedzieć – wystarczy, że do końca odczytacie nasz nowy felieton!
Na samym początku tekściku musimy po zaznaczać, iż dane (pokaż szczegóły) na temat składek – omijając naszym tekścikiem – znajdą Państwo również na samiutkiej stronce Internetowej ZUS-u oraz wewnątrz innego rodzaju artykułach temu poświęconych. My dzisiaj zbliżymy tylko dane (zobacz obsługa baz danych) podstawowe, takie jak: jakie są stopy procentowe składek (chodzi o składki przeznaczone na ubezpieczenie społeczne), a także ich wysokość. Zaczniemy dziś od pierwszego nadmienionych punkciku – stópki procentowej. Stopa procentowa bywa rozdzielona ze względy na typ składki ubezpieczeniowej, czyli: na ubezpieczenie typu emerytalnego – 19,52%, ubezpieczenia typu rentowego – osiem procent, ubezpieczenie typu chorobowego – 2,45%, oraz na ubezpieczenie typu wypadkowego – które może wynieść od 0,40% do 3,60%.

Co do drugiego punkciku, którego to przezwiemy: wysokość składek zus, to jest on zależny od rodzaju składki, czyli: na ubezpieczenia typu społecznego (które to wynosi 812,61 złotówek wraz z dobrowolnym ubezpieczeniem typu chorobowego, lub Bez za 749,94 złotówek), na ubezpieczenie zdrowotne (wraz z ubezpieczeniem wynosi 297,28 złotych, a Bez 297,28 złotych), a także ostatni typ składki na Fundusz Pracy (który to wynosi zarówno z ubezpieczeniem jak i Bez – sześćdziesiąt dwa złote i sześćdziesiąt siedem groszy złotych).

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*