Jaką lokatę wyselekcjonować?

lokaty bankowe, a dokładniej oszczędzanie poprzez lokaty bankowe posiada dziś mnóstwo prześmiewców, jacy mówią, że nie ma to większego sensu, ze względu na nieduży zysk.
Pomimo to, lokata terminowa dalej stanowi najpopularniejszy sposób lokowania nadmiarów finansowych wśród Polaków.

lokata

Autor: Adrian Scottow
Źródło: http://www.flickr.com
Mimo tego że jest to z pewnością najprostszy sposób lokowania pieniążków to dla wielu wciąż najistotniejsze są reklamy, które przyciągają dużym oprocentowaniem bez przedstawiania detali produktu.
Lokata terminowa to najprostszy inwestycyjny produkt, jaki polega na wpłaceniu depozytu z określonym czasem zapadalności. W chwili upływu owego terminu depozyt (suma lokaty) zostaje nam zwrócony wraz z naliczonymi jak też zapłaconymi przez bank odsetkami. Czy lokata się opłaca? Podług mnie z pewnością tak, bowiem przy zachowaniu 100% bezpieczeństwa uzyskujemy przychód.

Każdy odsyłacz do artykułu prowadzi tylko do cennych stron, na jakich przeczytać możesz o najważniejszych zdarzeniach. Nie zwlekaj, ale kliknij w ten link!

Ponadto zysk ten możemy z góry określić znając parametry konkretnej lokaty terminowej. Sztywne oprocentowanie lokaty bankowej może stanowić jej atut, ale również wadę – przede wszystkim w wypadku długoterminowych lokat. Dziś atrakcyjne oprocentowanie lokaty (nasze linki) dla przykładu 3-letniej wcale nie musi być równie korzystne za rok. Może się w tak długim czasie mnóstwo wydarzyć. Jeżeli stopy procentowe zwiększą się wówczas oprocentowanie twej lokaty pozostanie bez zmian więc przestanie być już korzystna, a jej zerwanie może się wtedy nie opłacić (po upływie dłuższego okresu jej trwania).

Jednak w sytuacji, kiedy stopy procentowe spadną w czasie trwania twej długoterminowej lokaty ze stałym oprocentowaniem wtenczas to ty będziesz beneficjantem, bo bank już zobowiązał się do wypłacenia Ci procentów po stopie umówionej w momencie zawierania umowy.