E- rozliczenie z podatku dochodowego od osób fizycznych.

W roku dwa tysiące czternaście w rozliczeniach za rok poprzedni, pojawią się poprawki, na które należy zwrócić swoją uwagę. Dokładnie 12 listopada 2012 roku prezydent Rzeczypospolitej Polskiej podpisał ustawę z dnia 24.10.2012 w sprawie zmiany ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Zmiany będą odnosiły się do znaczniejszej liczby podatników. Cóż to za zmiany?

Przykładowo:- reguły rozliczania kosztów zyskania dochodów z praw autorskich i pokrewnych- zasady korzystania ze zniżki za Internet- ulga na dzieci

Osoby, które uważają, że są w tej grupie, powinny posiadać na uwadze nowe reguły rozliczania się z podatku dochodowego od osób fizycznych i być ostrożne przy wypełnianiu formularza (portal).

Z odsieczą w tej sytuacji może przyjść biegły księgowy i specjalista w tej dziedzinie albo aplikacja internetowa, czyli e rozliczenie z PIT za rok 2013.

Kiedy masz ochotę dowiedzieć się czegoś interesującego, to pełna notka może pomóc Ci w tym. Na takiej stronie odnajdziesz tylko właściwe dane.

Zachęcamy do korzystania z aplikacji podatku dochodowego od osób fizycznych drogą internetową ponieważ niesie ona ze sobą bardzo dużo zalet:- dogodne i prędkie rozliczanie (nawet do dziesięciu minut) przed laptopem w mieszkaniu, bez stania w kolejkach na poczcie czy w Urzędzie Skarbowym;- podatnik nie ponosi jakichkolwiek opłat za korzystanie z e-rozliczenia, musi jedynie wprowadzić dane i wysłać oświadczenie, czyli jedyne, co przeznacza to swój czas;- aplikacja do uzupełniania PIT jest cały czas zgodna z aktualnymi przepisami w naszym kraju, toteż nie ma obaw, że podatnik wyśle nie taki formularz, co należy;- aplikacja przeprowadza podatnika krok po kroku, od momentu wprowadzania danych osobowych, dochodów, ulg podatkowych aż do przesłania pliku, dlatego też, podatnik ma pewność, iż niczego nie przegapił (dla przykładu – zdecydowanie polecam)Jak widać, argumentów mówiących za tym żeby rozliczać się przez Internet jest bardzo dużo, dlatego też decyzja powinna być tylko jedna.