Kiedy nasza sytuacja materialna na dzień dzisiejszy nie wygląda najlepiej

Marzy nam się nowy telewizor? Niezapomniana, daleka wycieczka? Sytuacja finansowa stopuje jednak nasze marzenia. Jak znaleźć wyjście z tej sytuacji? Metod na zdobycie potrzebnej gotówki jest kilka.
Przeważnie w takich chwilach zwracamy się o pomoc do rodzinę. Bywa jednak, że nie mogą nas poratować. Możemy więc zaciągnąć kredyt gotówkowy lub odnawialny.

Kredyt odnawialny jest usługą ściśle powiązaną z kontem osobistym, więcej o tym pod linkiem: . Jego idea opiera się na tym, iż bank firma (polecamy https://www.forsel.pl/)pnia klientowi limit kredytowy do wykorzystania w ramach jego konta. Innymi słowy, klient ma do zagospodarowania dodatkowe środki pieniężne, które może wykorzystać w dowolnym celu. Szczególną cechą kredytu odnawialnego jest fakt, iż można z niego korzystać wielokrotnie bez załatwiania kolejnych formalności – jedynym warunkiem jest przynajmniej częściowa spłata wcześniej wykorzystanego limitu zadłużenia.

W przypadku kredytu gotówkowego, w przypadku większych sum zabezpieczeniem kredytu są oświadczenia o wyrażeniu zgody na potrącenie z wynagrodzenia w razie nieuregulowanych należności lub poręczenia innych osób, zaś wysokość rat jest zależna od możliwości spłaty przez osobę zaciągającą firmy (polecamy https://www.forsel.pl/wroclaw/kredyty-pozyczki). Aby kredyt gotówkowy był korzystny trzeba starannie zapoznać się z działaniami banku oraz sprawdzić jakie są stopy procentowe czy ewentualne odsetki. Na ogół kredyt odnawialny jest bardziej korzystny od kredytu gotówkowego oferowanego przez ten sam bank. Z jakiego powodu? Kredyt odnawialny jest po prostu niżej oprocentowany.

Jeśli posiadamy więcej zobowiązań wobec banku, dobrze jest zastanowić się nad ich konsolidacją. W ten sposób będziemy spłacać tylko jedną miesięczną ratę w jednym banku. Na dodatek rata będzie oczywiście niższa od sumy obecnie płaconych rat.

Pożyczki konsolidacyjne mogą pochodzić z różnych banków. Jest też szansa ich przewalutowania. Niestety wraz z wydłużeniem okresu spłaty, wzrasta suma odsetek do spłacenia. Powinniśmy więc być świadomi, że choć posiadamy niższe raty, to koszt kredytu jest większy, niż w przypadku osobno zaciągniętych pożyczek. Mimo wszystko, należy mieć na uwadze, że dla osób które nie radzą sobie ze spłatą rat, w dalszym ciągu jest to korzystna oferta.