Współczesne regały do magazynu czyli wszystko na temat odpowiedniego powierzchni magazynowej.

Większość firm korzysta w czasie codziennego funkcjonowania z mniejszego lub większego magazynu. Szczególnie firmy handlowe i produkcyjne jakieś magazyny przeważnie mają, ponieważ muszą w nich trzymać wyroby, surowce albo towary. W miarę jak firma się rozwija może się okazać, że zaczyna brakować magazynowej powierzchni, i w takim przypadku będą możliwe dwa wyjścia. Pierwszym z nich jest postawienie nowego, większego magazynu, w którym wszystko będzie się mieściło.

http://www.nedcon.pl/

Autor: Commander, U.S. 7th Fleet
Źródło: http://www.flickr.com

Sposób drugi to wykorzystanie dotychczasowej powierzchni, stosując lepiej wykorzystujące dostępną powierzchni regałów- . Nieodpowiednie moduły regałów oraz półek w wielu magazynach potrafią ograniczyć możliwą powierzchnię o połowę, dlatego też warto zadbać o prawidłowe zaplanowanie całości. Nawet jeśli tego typu przebudowa wiązała się będzie z większymi inwestycjami, to koniec końców i tak można będzie na tym zyskać, szczególnie jeśli byłaby konieczna przeprowadzka w powodu braku miejsca. Do zaprojektowania magazynu warto wynająć profesjonalną firmę, mającą sporo doświadczenia w takich pracach.

Największym wyzwaniem dla każdego magazynu jest należyte rozplanowanie regałów. Dużo zależy od tego, jakiego rodzaju produkty i materiały będą przechowywane w magazynie – całkowicie odmiennego układu wymagać będą regały z szufladkami na niewielkie części, a innego systemy magazynowe wykorzystywane do trzymania długich przedmiotów takich jak pręty czy też rury.

Nie ociągaj się – dużo szczegółów czytaj pod adresem (http://www.zcipajos.pl/), który dla Ciebie opracowaliśmy. Jeżeli będziesz miał pewne dylematy – chętnie na nie zareagujemy.

W niejednym magazynie znajdują zastosowanie wielopoziomowe systemy magazynowe, dzięki ich zastosowaniu w wyższych magazynach możliwe będzie użycie całej przestrzeni, w zasadzie aż po sam dach.

Oprócz tego są one bardzo bezpieczne i wygodne dla pracowników, więc korzyści z ich użycia z całą pewnością są duże. Przy planowaniu układu magazynu koniecznie trzeba też pomyśleć o tym, aby we wszystkie miejsca był łatwy dostęp. Warto uwzględnić przy tym możliwości rozwoju, czyli na przykład kupno nowoczesnych wózków, jakie również powinny się pomieścić się na magazynie.