System HACCP a także standardy bezpieczeństwa – a więc, bardzo zdrowa żywność ponad wszystko

Czym jest system HACCP oraz jakie ma w posiadaniu zasady? Czym bywają skróty BRC oraz IFS oraz jakie bywają ich rozwinięcia? Chciałbyś dowiedzieć się o nich czegoś bardziej dużo? Tak? Rewelacyjnie! Wewnątrz naszym dzisiejszym artykule po opowiadamy Ci o nich, wyłącznie w dobry sposób odczytaj ten konkretny felieton!

Rozwinięcie skrócenia HACCP pochodzi z języczka angielskiego oraz oznacza: hazard analysis and critical control points, który to w wolnym tłumaczeniu na polski brzmi: Analiza zagrożeń oraz (odkryj serwis) krytyczne punkciki kontroli. System haccp nie jest niczym innym jak procedura identyfikacji oraz oszacowania zagrożeń bezpieczeństwa jedzenia, spoglądając w tym konkretnym przypadku na jego jakość z dziedziny zdrowia, oraz powstrzymywanie zagrożeń w czasie przebiegu wszystkich etapów produkcji oraz dystrybuowania.

Ostatnio pojawiała się nowa, niezwykle atrakcyjna oferta – żeby ją zobaczyć, kliknij tutaj i spójrz na stronę (https://www.tawol.com.pl/) a na pewno się nie rozczarujesz.

Samiutki system pozwala także na pozyskanie pewności, że konkretny zakład uczynił wszystko dla bezpieczeństwa wyrobu i konsumenta.

Materiał jeansowy

Autor: Anita Hart
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli chodzi o skrócenie BRC, to pochodzi on dokładnie z Wielkiej Brytanii i oznacza: British Retail Consortium, oraz bywa jednym spośród standardów bezpieczeństwa żywności, który jest wymagany wewnątrz tamtejszych wymaganiach sieci handlowych. Bywa on związany z firmami zajmującymi się produkowaniem opakowań posiadających kontakt z jedzeniem.

Ostatnim, jednak nie słabiej ważnym w tym miejscu skróceniem jest IFS, który oznacza ogólne pojęcie International Food Standard, czyli w wolnym tłumaczeniu Międzynarodowy Standard Jedzenia (do którego przetłumaczenia zazwyczaj dodaje się słówko: Bezpieczeństwa). Standard ten został utworzony w 2002 roku wewnątrz Niemczech poprzez ich przedstawicieli detalicznych.