
Nie tylko znacznie zmniejszył się czas potrzebny na zrobienie danej rzeczy, ale także powiększyła jej precyzja. Tego typu wielofunkcyjne urządzenia stały się w ostatnich latach popularne, również w mniej typowych zastosowaniach. Świetnym przykładem tego typu sprzętu może być na przykład równiarka do podłoża, powszechnie spotykana w stadninach koni. Równiarka taka składa się z trzech głównych elementów, to znaczy bron, umieszczonych za nimi ostrzy i walca, który ma zadanie ostatecznie wygładzić nierówności. Dzięki ułożeniu tych części za sobą w jednym przejeździe będzie się wyrównywać z dużą dokładnością całe podłoże. Innym rodzajem wielofunkcyjnego urządzenia jest agregat uprawowy.
Zerknij na opublikowany tutaj tekst, a niewątpliwie niezwykle Cię zaintryguje, gdyż znajdziesz tam ważne informacje dotyczące tego zagadnienia.
Wykorzystuje się go do kompleksowego spulchniania i rozdrabniania roli, i najczęściej będzie stanowił połączenie urządzeń takich jak brona, glebogryzarka czy kultywator. Z reguły w gospodarstwach rolnych stosuje się trzy rodzaje tych urządzeń, zależnie od tego, w jakim stanie gleby będą użytkowane. Od tego również będzie zależała ich dokładna budowa, bo wcześniej wymienione funkcje będą realizowane w różnym stopniu.

Bierne agregaty służą na przykład do spulchniania ziemi przed sianiem, i działają albo niezależnie, albo w komplecie z siewnikiem. W tej ostatniej opcji stanowią agregat uprawowo-siewny, jaki całościowo załatwia sprawę przygotowania gleby i zasiewu w jednym przejeździe. Z kolei agregat ścierniskowy stosuje się przeważnie po zebraniu zboża, ale także do spulchniania zaschniętej ziemi. Jeśli chodzi o niego ząb agregatu uprawowego jest znacznie dłuższy, niż w pozostałych wersjach agregatów, ze względu na ich przeznaczenie.