Miejsca, w których występują kopalnie odkrywkowe

Wiele razy słyszeliśmy, że Polska kopalniami stoi. Może kiedyś tak było. Dziś kopalnie zamykamy. Górnicy muszą protestować, bo zabiera im się jedyne źródło utrzymania rodziny. A wiele osób się krzywi, bo uważa, że mogą zmienić kwalifikacje. Jednak te osoby, nie rozumieją tego, że górnicy na kopalni pracują tam z pokolenia na pokolenie i tak naprawdę nie są w stanie się przekwalifikować. A wyjazd z kraju i działanie w kopalniach w innych państwach jest dość ryzykowna i często nie jest możliwa.

kopalnia
Ostatnimi czasy kontrowersje nie tylko są związane z górnikami pracującymi na dole, ale również kopalni odkrywkowych. W różnych krajach taki sposób wydobycia złóż jest stosowany, ale w naszym kraju niestety coraz dużo grono osób jest na nie i z tego powody są organizowane protesty okolicznych mieszkańców.

Jeżeli ten wątek jest dla Ciebie atrakcyjny, to kliknij i przeczytaj, jakiego rodzaju informacje posiada solidna strona (https://www.installgroup.pl/) – na pewno materiały w tamtym miejscu umieszczone są równie zajmujące.

Ludzie uważają, że odkrywka, polecany artykuł, zniszczy między innymi okoliczne uprawy. Wiadomo, że osoby protestujące mają milion innych powodów dla których są na nie. Ale warto pamiętać, że odkrywkowa kopalnia to nie tylko wady.

Mieszkańcy wielu gmin w Polsce uważają, że działalność kopalni odkrywkowej w ich okolicy doprowadzi do katastrofy ekologicznej. Z tego powodu ludzie burzą się. My Polacy przyzwyczailiśmy się, że trzeba organizować protesty wtedy dopiero nasz głos zostaniemy zauważeni. Z tego też powodu ludzie z miejscowości Krobia wespół z mieszkańcami pobliskich gmin i nie tylko, zrobili prawie ośmiokilometrowy łańcuch z ludzi, protestujących przeciwko budowie kopalni odkrywkowej Poniec-Krobia-Oczkowice. Ludzie chcą, by zaprzestano rozważań dotyczących tworzenia kopalni odkrywkowych ogółem.

kopalnia

Autor: ZnaneNieznane.pl
Źródło: ZnaneNieznane.pl

Wiadomo, że teren przy jak i teren samej kopalni odkrywkowej ulegnie całkowitemu przeobrażeniu, ale poza wieloma minusami są też zalety inwestycji. Nowe miejsca pracy i opcja wydobywania cennych złóż. Jednak wszyscy mają swoje zdanie i w tej sytuacji nie uda nam się znaleźć złotego środka. Nie zważając na podjętą decyzję znajdą się malkontenci. Warto byłoby zamiast protestować albo zamiast nie konsultować nic ze społeczeństwem przeprowadzić debatę publiczną ze zwolennikami i przeciwnikami tworzenia kopalni odkrywkowej. Dzięki temu można byłoby przynajmniej przyjrzeć się wszystkiemu z dwóch stron i wybrać któreś rozwiązanie, można byłoby pojąć, o co w tym chodzi.