
Opłaca się skorzystać również z któregoś z mnogości internetowych serwisów tematycznych, jakie funkcjonują na krajowym rynku sieciowych porad prawnych. Część z nich jest płatna, reszta ma w ofercie bezpłatną pomoc. W Internecie można spotkać serwisy poświęcone zawężonemu rodzajowi porad, czyli np. obszarom prawo rodzinne albo prawo adwokat rodzinny lublin administracyjne, jak i też istnieją wszechstronne poradnie online. Znakomita część portali z poradami w sieci zawiera szerokie wykazy kazusów prawnych oraz minionych spraw, dzięki czemu możemy samodzielnie odszukać odpowiedź na prawną zagadkę. Oszczędzi to czas i pieniądze. Bazy zawierają wyszukiwarki, do których należy wklepać określony problem plus rodzaj sprawy (np. prawo rodzinne)
Dobrze jest też zajrzeć na jeden z masy dostępnych serwisów fachowych, jakie można znaleźć na rodzimym rynku nowoczesnych porad prawnych ( Lex). Pewien procent z nich udziela rad za opłatą, reszta oferuje darmową pomoc. W Internecie można spotkać serwisy poświęcone określonemu typowi porad, czyli np. obszarom prawo rodzinne albo prawo administracyjne, jak i też istnieją uniwersalne poradnie online. Większość portali z poradami internetowymi oddaje użytkownikom do dyspozycji szerokie bazy kazusów sądowych i rozwiązanych procesów, co pozwoli,by własnoręcznie odszukać odpowiedź na nasze pytanie. To szybki i sprawdzony sposób. Zazwyczaj do dyspozycji jest wyszukiwarka, w która trzeba wpisać nasz problem plus dziedzinę kwestii (np. prawo rodzinne)
Na początku należy sformułować umowę potwierdzoną notarialnie. Do tego niezbędna jest naturalnie pomoc notariusza. W umowie zawieramy najważniejsze dane o firmie i deklarujemy zarząd spółki.
Jeśli chcemy działać na takiej zasadzie dobrze jest wcześniej udać się na konsultację do radcy prawnego, który zajmuje się tego rodzaju sprawami. Odszukanie go też nie przysparza wielu problemów. Powinniśmy skorzystać z internetu np sprawdzić co to obsługa prawna firm Wrocław. Gdy wprowadzimy w wyszukiwarkę hasło radca prawny z Wrocławia z pewnością otrzymamy w odpowiedzi linki do wielu stron wysokiej klasy fachowców w tej dziedzinie. Nie miejmy obaw czy zwracać się o konsultacje. Nie jest to wyjątkowo drogie, a zyskamy pewność, że wszelkie dokumenty są w porządku, otrzymamy dokładne wiadomości o ryzyku jakie może być związane z tego typu formą działania i rozwiane będą wszelkie nasze wątpliwości.
Na końcu biznes musi być zarejestrowany. W pierwszej kolejności w Krajowym Rejestrze Sądowym, dokąd w czasie do pół roku od zatwierdzenia umowy trzeba złożyć umowę spółki, formularze rejestrowe i kwit wpłaty na 1500zł (koszt wpisu). Trzeba nie zapomnieć również o liście wspólników i ich danych osobowych (Zobacz kto to radca prawny w Oleśnicy). Następnie przychodzi czas na uzupełnienie formalności w Fiskusie, ZUSie i Głównym Urzędzie Statystycznym. Od 2012 roku firmę można zarejestrować przez internet, lecz związane jest to z koniecznością dysponowania podpisem elektronicznym.