Bezpieczne przyłączenie butli z gazem – dowiedz się, jak przeprowadzić to samemu

Butle z gazem to na ogół stosowane źródło energii do zasilania kuchenek w naszych mieszkaniach. Większość z nas stosuje gaz, gdyż jest znacznie mniej kosztowny niż prąd. Jeżeli zauważyłeś, że płomień w kuchence tli się coraz gorzej, musisz zatelefonować do dostawcy gazu albo samemu podjechać na stację oraz wziąć butlę. Decydując się na drugie wyjście musisz wiedzieć, w jaki sposób przyłączyć butlę, by wykonać to bezpiecznie oraz nie doprowadzić do usterki.

zbiorniki na gaz

Autor: 世書 名付
Źródło: http://www.flickr.com
Na początek należy pozbyć się plomby foliowej, by móc zacząć jakiekolwiek działania. Sprawdzamy dokładnie czy zawór jest zamknięty, a później odkręcamy zaślepkę.

Jeżeli masz ochotę uzyskać uzupełniające dane na omawiany wątek, odkryj ponadto pozostałe nasze strony na podobny temat – one również są zajmujące.

Po jej zdjęciu powinniśmy zobaczyć wylot zaworu i gumową uszczelkę. Jeżeli jej stan i wygląd nie powoduje żadnych zastrzeżeń, dokręcamy nakrętkę reduktora. Kiedy jest inaczej, musimy podjąć kontakt z dostawcą, ponieważ wymagana będzie wymiana butli. Uszczelka nie może być naruszona, gdyż w takim przypadku używanie z butli będzie niebezpieczne. Gdy dokręciliśmy nakrętkę, powinniśmy sprawdzić szczelność połączenia, najlepiej wykorzystując do tego wodę z mydłem bądź jeśli właśnie się w niego wyekwipowaliśmy – specjalny tester w formie pianki. Jeżeli po jego użyciu zauważyliśmy w miejscu łączenia jakieś pęcherzyki, będziemy musieli jeszcze raz odkręcić oraz przykręcić zawór. W przypadku dalszego ulatniania się gazu należy otworzyć okna oraz pod żadnym pozorem nie można uruchamiać w pomieszczeniu żadnych sprzętów elektrycznych – super dostawcy gazu. Należy mocno zakręcić zawór oraz wynieść butlę, a następnie dokładnie wywietrzyć całe mieszkanie.

Ciekawy artykuł? Jeśli tak uważasz, to tak samo wciągające kwestie znajdziesz też we wpisie, który jest tutaj.

Koniecznie też należy skontaktować się z dostawcą, który odbierze uszkodzoną butlę. Do niedozwolonych czynności w kontakcie z butlą gazową należy sprawdzanie szczelności przy pomocy zapałek. Sporo osób tak robi, jednakże nie jest to bezpieczne oraz pewnego dnia może się nie skończyć dla nas pozytywnie.

Rury gazowe

Autor: Bill Smith
Źródło: http://www.flickr.com
Gdy jesteśmy pewni, że wszystko jest w porządku, możemy powoli odkręcić zawór oraz skorzystać z butli tak jak zawsze. Jeśli będziesz trzymać się niniejszych zaleceń, niewątpliwie bez trudności samodzielnie przyłączysz butlę. W razie jakichkolwiek obaw za każdym razem można zatelefonować do dostawcy gazu oraz poprosić o pełną usługę, razem z podłączeniem.