Kupno komputera PC, potrzebne oprogramowanie i wyposażenie

Przy zakupie komputera zazwyczaj myślimy nad odpowiednimi akcesoriami i programami. Choć notebooki są już częściej wybierane niż komputery stacjonarne, jednak wciąż mnóstwo osób decyduje się na tradycyjny zestaw.

biuro w domu

Autor: Gord Webster
Źródło: http://www.flickr.com

Oczywiście pierwszą rzeczą, jaką trzeba się zająć decydując się na komputer stacjonarny, jest jego lokalizacja w naszym mieszkaniu. Należy zagospodarować odpowiednie miejsce, zakupić odpowiednie biurko i fotel. Jeżeli jest to miejsce, gdzie będziemy się poświęcać pracy biurowej, najlepiej obok umieścić regalik na dokumenty, segregatory i inne akcesoria biurowe. Dobra lampka na biurko także stanie się na pewno nieodłącznym elementem naszego domowego, biurowego wyposażenia. W czasie męczącej pracy po zmroku, lampka na biurko (zobacz lampa na biurko) będzie zapobiegać bardzo wrogiemu dla naszego wzroku kontrastowi pomiędzy monitorem, a ciemnym wnętrzem pokoju (paragon partition manager).

Jeśli musisz poznać prezentowaną kwestię dokładniej, kliknij ten odnośnik, gdyż odnajdziesz więcej porad w witrynie (http://www.klimatop.pl/osuszanie-i-jego-metody,196.html), którą Ci sugerujemy.

Kiedy zakupimy już użyteczne wyposażenie, warto zwrócić uwagę na dostępność podstawowych części zamiennych do komputera, w razie potencjalnych awarii. Zasilacz komputerowy jest na pewno jedną z nich. Kosztuje zwykle od stu do trzystu złotych.

Aby jednak zapobiegać sytuacjom zmuszającym nas do jego wymiany, obowiązkowo trzeba sprawdzić, czy zasilacz komputerowy posiada odpowiedni system chłodzący. Jeśli pragniemy utrzymać sprawność urządzenia na dobrym poziomie, wymagane będzie właściwe gospodarowanie danymi na twardym dysku. Wartym polecenia oprogramowaniem służącym do partycjonowania dysków w komputerach z systemem Windows, jest Paragon Partition Manager. Optymalizacja systemu plików, robienie ich kopii zapasowych i przywracanie po ewentualnej awarii to także bardzo ważne czynności, o które zadba Paragon Partition Manager. Oprócz oprogramowania antywirusowego, jest to podstawowy program dbający o sprawność PC-ta i przetrzymywane przez niego dane.

Jeśli nasz komputer będzie nam też służył w celach relaksacyjnych, warto zaopatrzyć się w tuner pozwalający na odbiór cyfrowej telewizji, nagrywanie filmów czy wychwytywanie wideo (zasilacze komputerowe ). Dobry tuner będzie również miał funkcję edycji plików video i fotografii, obsługi DVD, VCD, MPEG, Mp3 i pozostałych popularnych formatów.