W jaki sposób najbardziej wydajnie zarabiać na życie? W domu czy w firmie? Co jest dla Ciebie lepsze

Większości z nas praca kojarzy się jednowymiarowo, z kilkoma negatywnymi rzeczami. A to należy wstawać rano i to co najmniej przez pięć razy w tygodniu, musimy siedzieć tam po 8 godzin dziennie, ciągle niepokój, stałe wymagania i zero świętego spokoju… Są również pozytywy: ludzie, których lubimy, a nawet przyjaźnie, jakie zawarliśmy w pracy. Dodatkowo, wielu potrzebuje po prostu ludzi, żeby funkcjonować. Niektórzy bowiem nie wyobrażają sobie pracy w domu, samemu, bez kontaktu z innymi. Jeśli jednak wierzyć analitykom. w przyszłości zwiększy się ilość tak zwanych wolnych strzelców, czyli osób pracujących zdalnie.

impreza

Autor: FotoPlus Collective
Źródło: http://www.flickr.com
Za wszystko to można obwinić rynek pracy, a raczej zakończenie pewnego okresu, gdzie każdy miał odpowiednią umowę gwarantującą stabilne życie. Dzisiaj, przy ciągle minimalizowanych kosztach pracy, przy bardziej swobodnym podejściu do zatrudnionego zarysowuje się nowa tendencja: już niedługo zatrudnienie w domu stanie się czymś zwyczajnym (ważna strona). W dzisiejszych czasach ludzie tak zatrudnieni nie do końca są traktowani serio. Wielu jest zdania, iż jak się siedzi w domu, to na pewno robi się inne rzeczy. To oczywiście krzywdząca opinia, choć osoby, które pragną coś osiągnąć będąc zatrudnione w domu powinny wykształcić w sobie prawdziwą samodyscyplinę. Ponadto, te osoby powinny zapomnieć o profitach, jakie oferuje praca w firmie, na przykład, różne atrakcje na imprezy firmowe.

Oczywiście, są różnorodne formy pracy w domu, co więcej, w wielu zawodach po prostu nie da się tak pracować.

Zainteresowały Cię myśli stworzone w tym wpisie? Odczuwasz jednak braki? Więc zachęcamy do nowej witryny – naciśnij tu ilość godzin do przepracowania i przeloguj się tam.

Wielu ludzi ma zwyczajną umowę o pracę, ale pracodawca może podjąć decyzję, iż pracownik nie musi siedzieć w biurze. Wszystko, czego potrzebuje do pracy to komputer z internetem, a obecnie to standard. Takie osoby muszą jednak stawić się o konkretnej godzinie przed monitorem komputera i być aktywne przez konkretną ilość godzin. Nie jest to jednak norma, niektórzy zamiast ilości godzin rozliczają się za

impreza

Autor: Franz Johann Morgenbesser
Źródło: http://www.flickr.com

zrealizowane projekty. Są również osoby, które nie mają żadnej umowy (odsyłam tutaj), ale same muszą starać się o zlecenia. Pracuje tak wielu freelancerów, najczęściej copywriterów, grafików lub tłumaczy obcych języków.

Ciężko powiedzieć, który tryb pracy jest lepszy. Właściwie to nie ma na to pytanie jednej odpowiedzi.

Spodobał Cię ten tekst? W takim razie przeczytaj jeszcze to, tu także zamieszczono same świetne informacje, które z pewnością Cię zainteresują.

Wiele osób preferuje samotność i skupienie, niedobrze się czuje, kiedy naokoło jest wielu ludzi, nie może się wtedy skoncentrować, więc efekty pracy są gorsze. Inni zaś kochają kontakt z ludźmi, zaś praca w domu to jakby kara. Najlepiej to pracować trochę z ludźmi, a trochę samemu, ten ideał jednakże jest ciężki do zrealizowania.