W którym miejscu szukać funduszy, kiedy nie zostanie nam udzielona pożyczka w banku?

W obecnych czasach instytucje finansowe które udzielają chociażby kredytów pieniężnych posiadają określone restrykcje i zasady, jeżeli chodzi właśnie o przyznawanie kredytów. Pomimo utartej opinii, nie każdy jest w stanie pozytywnie przejść weryfikację konkretnego banku.

Continue reading

Doradcy finansowi, czy warto korzystać z ich usług?

Doradcy finansowi pomagają w pomyślnym zarządzaniu finansami. Ich porady przydadzą ci się, jeżeli nie masz czasu, i na chodzenie po bankach i zestawianie ofert finansowych. Jak znaleźć dobrego doradcę finansowego? Nim postawisz na daną osobę lub firmę, sprawdź szczegółowo, czy jest kompetentna. Na rynku nie brakuje nieuczciwych specjalistów jak też zwyczajnych oszustów. Zacznij od próbnych spotkań z paroma doradcami z rozmaitych firm. Pewnym źródłem będzie jednakże przyjaciel, jaki korzystał już z usług doradcy. Być może poleci ci wypróbowanego specjalistę.

Continue reading

Odwrócona hipoteka – kiedy jest to właściwe rozwiązanie?

W ostatnich latach coraz znaczniejsza popularnością cieszą się kredyty, które mnóstwa osób określa jako odwrócona hipoteka. Czym zarówno naprawdę będzie taki sposób szybkiego pozyskania pieniędzy? Dla jakich ludzi będzie on przeznaczony a jak korzystniej unikać tego obrotu sprawy? Dlaczego nie ciągle warto korzystać z możliwości zorganizowania sobie dodatkowego dochodu, jak potrafi posiadać to dla nas poważne konsekwencje?

Continue reading