Wyspecjalizowani tłumacze i ich oferta

Znajomość innych języków niż ojczysty na chwilę obecną jest bardzo cenna. Już najmłodszym mówi się, jak bardzo ważna jest nauka języków, w szczególności angielskiego. W ten sposób bowiem możliwe jest kontaktowanie się z ludźmi mieszkającymi za granicą, a niejednokrotnie także z ludźmi przyjeżdżającymi do kraju.

Continue reading

Dowiedz się dlaczego powinno uczyć się języków obcych

Wykształcenie ma dziś priorytetowe znaczenie. Dużo więcej osób świetnie zdaje sobie z tego faktu sprawę, z tego powodu chcą się uczyć jak najlepiej, żeby następnie dostać się na dobre studia. Jedynie w ten sposób mają szansę zagwarantować sobie świetną przyszłość i zarobki, jakie będą spełniały ich oczekiwania. Okazuje się jednakże, że nawet najlepszy zawód, na który jest bardzo duże zapotrzebowanie nie będzie zapewniał pracy.

Continue reading

W jaki sposób zostać tłumaczem – poradnik

Praca tłumacza nie jest dla wszystkich i nie każdy może zostać tłumaczem.
Przemyśl dobrze, czy pasują ci długie godziny spędzone przed pecetem, mozolne sprawdzanie własnej pracy po raz tysięczny z kolei, szukanie odpowiednika jednej wyłącznie frazy przez kilka godzin.

Continue reading

Nieznane języki innych krajów – większe możliwości na polskim rynku pracy

Zachęcają nas do uczenia się języków znanych. Powtarzają, ucz się niemieckiego, francuskiego lub hiszpańskiego. Czy nie będzie lepiej włoskiego albo rosyjskiego. Angielski już znasz, drugi taki język też będzie Ci pomocny. To wszystko to racja, znajomość angielskiego to niezbędne minimum, lecz wybór kolejnego jest bardzo istotny. Raczej zachęcamy do wyboru mniej znanego, bardziej zaskakującego języka. Może to być na przykład rumuński, serbski, słowacki czy słoweński.

Continue reading

Dobrą pracę można odnaleźć także z pomocą specjalistycznej agencji, dzisiaj funkcjonują one w większości dużych ośrodków

Zazwyczaj jeżeli szuka się etatu, czyni się to na własną rękę, przeglądając oferty w codziennej prasie lub w internecie. Trzeba jednakże pamiętać, że jest również inna opcja działania, gdyż można skorzystać z wsparcia agencji zatrudnienia.
Nieraz trudno zdobyć pracę

Continue reading