Płatnik VAT: kiedy niezbędne wsparcie księgowości?

Rozpoczynając działalność gospodarczą, musimy podjąć decyzję, czy będziemy płatnikiem VAT, czy nie. VAT wiąże się z wieloma udogodnieniami, ale także może być to rozwiązanie zupełnie bez sensu – wszystko zależy od charakteru danego biznesu.Działalność gospodarcza VAT jest opłacalna głównie wówczas, kiedy wiemy, iż w firmie będziemy dużo inwestować w materiały albo w środki trwałe. Zakup produktów bez wartości VAT powoduje, iż wydatki są znacząco niższe. Bycie VAT-owcem umożliwia także współpracę z innymi korporacjami, które także są płatnikami VAT.

Continue reading

Skuteczne i sprawne rozliczenie pit wskutek przystępnym programom

Potrzeba przyznać, że rokroczny obowiązek rozliczania fiskalnego potrafi sprawiać gro trudności i absorbować wiele czasu. Każdy pracujący człowiek powinien taką deklarację dostarczyć i więc pokazują się przeciwności z jej wypełnieniem.

Continue reading

Nie orientujesz się w tematach związanych z podatkami? Konieczny jest jest ci doświadczony doradca podatkowy

Tematy podatkowe to dziedzina, w której nie każdy ma orientację. Z tego powodu niekiedy dobrze jest zatrudnić firmę, której specjalnością jest doradztwo podatkowe w Olsztynie. Czym odróżniają się profesjonaliści, którym można zaufać?

Continue reading

Trzeba uważać w temacie rozliczeń podatkowych

Skarżymy się na podatki – opodatkowanie w naszym kraju jest zbyt wysokie, oprócz tego polscy politycy nieustannie uprzykrzają ludziom życie. Nie mówiąc o tym, że niekorzystna decyzja urzędu skarbowego może bardzo nam przeszkodzić. Należy więc bardzo uważać jeżeli wchodzą w rachubę podatki i najróżniejsze zagadnienia mające z nimi związek. Naturalnie to normalne, że przeciętny Kowalski ma ogromny problem z tym by połapać się w chociażby kwestii rozliczeń PIT. To co w takim razie robić, aby po prostu z własnej winy tak jakby nie narobić sobie dużych kłopotów?

Continue reading

Zakład Ubezpieczeń Społecznych – składki

Jeżeli chcemy mieszkać w Polsce i chcemy mieć darmowe wizyty u lekarza i emeryturę na stare lata, to trzeba pamiętać o składkach do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Wiadomo, że możemy ubezpieczać się w różnych, innych firmach, ale tak naprawdę najbardziej popularnym sposobem na ubezpieczenie się jest właśnie ZUS. Wszystkie zakłady , które zatrudniają ludzi, odprowadzają składki do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. .

Continue reading

Z jakiego względu wskazane jest korzystać z propozycji biur podatkowych oraz jak wybrać najlepszego usługodawcę?

Podatki w Polsce są rzecz jasna drażliwym tematem. Krajowe prawo jest niestety skomplikowane i dla wielu osób rozliczenie się z podatku, co jest stałym obowiązkiem każdej osoby zarabiającej pieniądze, nie jest zadaniem łatwym. Na rynku rzecz jasna istnieją pomocne programy, dzięki którym można tylko wstawić wymagane dane, aby program w zasadzie samodzielnie dokonał wszystkich rozliczeń, niemniej nadal wiele osób decyduje się na korzystanie z biur rachunkowych, jakich liczba, szczególnie w większych miastach jest bardzo duża.

Continue reading

Następny rok, więc czas żeby wypełnić deklarację podatkową. Czy orientujesz się, jak wypełnić PIT? Pamiętasz tę czynność? Może konieczna Ci pomoc?

Podobno co roku robimy to samo – składamy pit. Niby mamy świadomość jak to robić, bo jest to stosunkowo łatwe i systematyczne. jednak, kiedy przychodzi właściwy czas, to znowu mamy mnóstwo pytań. Zadawane jest więc pytanie, który pit jest od czego, jaki pit jesteśmy zobligowani złożyć. Zobacz to jeszcze raz, żeby pit 2015 nie był problemem, a został rutyną.

Continue reading

Ważne informacje w sprawach rozrachunkowych, o których trzeba wiedzieć prowadząc własną działalność gospodarczą

W momencie gdy zapada decyzja o otwarciu własnej działalności, powinniśmy zdobyć chociaż podstawową wiedzę na tematy księgowo-rachunkowe. Oczywiście zatrudnienie księgowej lub zlecenie prowadzenia księgowości biuru rachunkowemu są wskazane, ale żeby nie konsultować każdej jednej decyzji przez telefon i aby nie popełnić przypadkowego błędu, radzi się powierzyć kwestie rachunkowe, kadrowe, księgowe i podatkowe sprawdzonej firmie z branży finansowej.

Continue reading

Nowo otwarta własna firma? Wybierz długoletnie biuro księgowe!

Bardzo wysokie koszty opłacenia księgowego na stałe do swojej firmy powodują, iż wielu osób decyduje się na korzystanie z księgowości zewnętrznej, prowadzonej przez biura rachunkowe. Wybór najlepszego z nich nie jest prosty, bo na rynku ma miejsce spora konkurencja. By więc wybrać racjonalnie, trzeba wziąć pod rozwagę sporo elementów.

Continue reading

W jaki sposób uporać się z ekonomicznymi aspektami posiadania działalności handlowej?

Naprawdę dużo osób podkreśla, że człowiek, na którego konto bankowe wpływają środki, już po rozliczeniu podatkowym, wiedzie życie w błogiej nieświadomości. Nic w tym dziwnego, ponieważ uporanie się z ogromem papierkowej roboty, związanej z prowadzeniem własnej firmy, wymaga wiele czasu i tyle samo samozaparcia, aby nie zrezygnować i przejść na tradycyjny etat. Jak więc ogarnąć rozumem wszystkie te kwitki i dokumenty?

Continue reading