Co to są certyfikaty oraz z jakiego powodu są takie istotne? Jakie wartości się z nimi wiążą i dlaczego dobrze jest je mieć?

Dokument iso to zaświadczenie, które ma gwarantować, że konkretny produkt, czy usługa jest w zgodzie z normami prawnymi. Mamy obecnie unormowane systemy rozporządzania poziomem usług, środowiskiem naturalnym, zabezpieczaniem przepływu danych, jedzenia oraz bezpieczeństwem oraz warunkami w pracy.

Continue reading

Fundamentalne informacje o konsolidacji finansowej – co powinno się wiedzieć?

Konsolidacja finansowa to proces, w którym chodzi o połączenie i prezentację sprawozdań finansowych jednostek, które tworzą grupę kapitałową. Zestawienie musi być tak sporządzone, aby grupa kapitałowa tworzyła jedną jednostkę, obejmując wymagane wyłączenia wewnątrz grupy i korekty, a także przeliczenia na wspólną walutę. Continue reading

W którym miejscu szukać funduszy, kiedy nie zostanie nam udzielona pożyczka w banku?

W obecnych czasach instytucje finansowe które udzielają chociażby kredytów pieniężnych posiadają określone restrykcje i zasady, jeżeli chodzi właśnie o przyznawanie kredytów. Pomimo utartej opinii, nie każdy jest w stanie pozytywnie przejść weryfikację konkretnego banku.

Continue reading

Agencje pracy zyskują coraz większe uznanie wszystkich szukających pracy

Jeszcze do niedawna proces rekrutacji wyglądał w taki sposób, iż poszukujący pracy idzie do siedziby zakładu pracy, gdzie chce ubiegać się o zatrudnienie i zostawia na miejscu CV razem z listem motywacyjnym.

Continue reading

Kiedy opłaca się sięgnąć po pożyczkę bez BIK

Obecny rynek kredytowy jest wysoce rozbudowany, a sytuacja finansowa zmusza wielu ludzi do wzięcia pożyczki. Droga wnioskowania o kredyt bankowy jest wybitnie złożona i może wymagać wiele czasu. Jeśli zatem liczy się dla nas każdy dzień, albo też nie posiadamy satysfakcjonującej zdolności kredytowej, opłaca się wybrać alternatywne rozwiązanie.

Continue reading

Elektroniczny obieg faktur – śmiałe, bardzo użyteczne narzędzie do pracy.

Elektroniczny przebieg faktur, a więc rządzenie zawikłanym biegiem rejestracji jak i obsługi wiązań kosztowych jest bardzo ważkim elementem zręcznego funkcjonowania każdego przedsiębiorstwa. Dzięki niemu wykonalne jest obniżenie czasu i kosztów procesów pracy.

Continue reading

Każdego roku mnóstwo ludzi frapuje się, jak poprawnie rozliczyć pit 28

Jak doskonale wiadomo każdego roku, gdy rozpoczyna się nowy okres kalendarzowy, nadciąga czas tak zwanego rozliczenia fiskalnego, nazywanego przez poniektórych także składaniem zeznań fiskalnych.

Continue reading

Windykacja – w jaki sposób wygląda postępowanie?

To proces niezwykle trudny, nie jedynie dla dłużnika, ale też dla wierzyciela. Wiąże się bowiem z pieniążkami, które za każdym razem powodują silne emocje.
Większej część przedsiębiorstw w odebraniu długów dopomaga specjalnie do tego celu wynajęta jednostka.

Continue reading