Można by się spodziewać, że bliski transport ciężkich ładunków wymaga skomplikowanych rozwiązań. Tymczasem, przeważnie wykorzystuje się w tym celu przenośniki rolkowe.

Przenośniki rolkowe umożliwiają przenoszenie wielokilogramowych przedmiotów. Ze względu na taką a nie inną powierzchnię przenośników rolkowych, transportowane ciężary mają przeważnie w miarę regularny kształt. Przewożone są między innymi skrzynie, pudła, worki, palety, plastikowe pojemniki itp. Bardzo ważną cechą przenośników rolkowych jest możliwość modyfikowaniaich budowy. Dlatego możemy dowolnie dostosowywać ich długość lub wysokość. W fabrykach przenośniki rolkowe tworzą rozbudowany system połączonych ze sobą rolek.

Continue reading

Zaufane firmy, które wykonują konstrukcje ze stali

Każdy zdaje sobie sprawę, że stal jest solidnym materiałem. Nie jest prosto zepsuć stalowe przedmioty. Ale nie jest również łatwo stworzyć cokolwiek ze stali, dopiero odpowiednia obróbka termiczna daje możliwość na wytworzenie produktu, który będzie spełniał wybrane funkcje. Rozumieją to doskonale firmy, które zajmują się tworzeniem konstrukcji stalowych.

Continue reading

Główne informacje na temat systemów transportowych, jakie są stosowane w zakładach przemysłowych

W wielu przedsiębiorstwach produkcyjnych i magazynach jest potrzeba transportu materiałów czy surowców. Może to być na przykład po dostarczeniu zakupów, gdzie należy je przewieźć na miejsce składowania, lub też dostarczenie ich na linię produkcyjną. W niejednym przypadku takimi sprawami zajmować się będą pracownicy, czy to ręcznie czy za pomocą różnych sprzętów wszystko przewiozą. Lecz niejednokrotnie znacznie wygodniejsze i szybsze jest zastosowanie specjalnych urządzeń transportowych.Aktualnie w przemyśle stosuje się ich wiele rozmaitych rodzajów, zależnie od potrzeb i oczekiwań.

Continue reading