Które kursy winniśmy zrobić, by dostać pracę?

Żyjemy w czasach, gdy rozwój jest rzeczywiście w cenie i wymagany przez pracodawców. Minęły już czasy, gdy w jednym miejscu pracy pracowało się przez niemalże całe życie. Dziś pracę zmienia się nierzadko i cięgle zdobywa nowe umiejętności, aby nie wypaść z rynku i nie utracić szansy na odnalezienie satysfakcjonującej pracy. Jakie szkolenia winniśmy zrobić?

Continue reading

Zobacz zawody pewnej przyszłości

rynek pracy podlega notorycznym przeistoczeniom wypływającym m.in. ze zmian demograficznych dopełniających się w społeczeństwie, z prężnego rozwoju nowych technologii i umiędzynarodowienia aktywności gospodarczej.
Elementy owe kształtują zawody przyszłości – profesje, których przedstawiciele będą doceniani na rynku pracy.

Continue reading

Zawód agenta ubezpieczeniowego – na czym polega. Zwróć uwagę – o czym należy mieć świadomość?

W obecnych czasach rynek pracy w naszym kraju lekko się poprawia, wzrasta zapotrzebowanie na różnego typu specjalistów świadczących usługi w różnorakich branżach. Mowa tu nie tylko o inżynierach i technikach, lecz również np. o ludziach zainteresowanych pracą w ogromnych korporacjach. Jako przykład można tu podać duże firmy ubezpieczeniowe, poszukujące osób które sprawdzą się na stanowisku agenta.

Continue reading

Pomysł na biznes: biuro księgowe

Własny interes – wolność, bycie samemu sobie gospodarzem! Brzmi doskonale, prawda? Jednak uruchamiając własny biznes warto pamiętać o tym, że powodzenie całego przedsięwzięcia w ogromnej mierze zależy od naszej determinacji i znajomości rynku.
Spoglądając na cenniki biur księgowych mogłoby się zdawać, że otwarcie prywatnej działalności tego typu to kapitalny sposób na wkroczenie na rynek pracy jako niezależny pracodawca.

Continue reading

Doradca zawodowy – jaki dokładnie bywa zakres jego obowiązków oraz jakich informacji możemy dowiedzieć się w trakcie spotkania?

Nie jeden raz poprzez własne życie rozmyślamy nad tym, czym dokładnie moglibyśmy się zajmować. Bardzo wielu z nas nie posiada na samego siebie żadnego pomysłu no i męczy się, próbując odszukać „swoją drogę”.

Continue reading

Przybywa propozycji zatrudnienia. Przeczytaj, w jakich branżach najwięcej

Niektórzy mają większy niż pozostali kłopot ze znalezieniem zatrudnienia, albowiem na ich wyuczony zawód nie ma obecnie popytu. Są też takie profesje, jakich przedstawiciele będą wchłonięci poprzez rynek pracy niemal „w każdej ilości”.

Continue reading