Obowiązek
dotacje dla firm
Oprawcowane przez: Chris Potter
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

Kilka słów o podatkach

Każda firma płaci rozmaitego rodzaju podatki - pośrednie i bezpośrednie. Ich poziom ma bardzo duży wpływ na kondycję gospodarek. Im większy będzie poziom podatku, im obciążenia są wyższe, tym rozrost gospodarczy jest wolniejszy. Niemniej jednak niemożliwe jest całkowite zrezygnowanie z obciążeń podatkowych, nieodzowne jest utrzymanie armii jak też innych niezbędnych służb. Dzisiaj w polskim prawie daniny można podzielić na parę typów podług różnych wyznaczników. Jednym z nich jest kryterium płatnika. Może być nim osoba fizyczna czy firma czy też inna instytucja posiadająca osobowość prawną. Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych reguluje jakie i w jaki sposób powinny być opłacane podatki.
wykład
Oprawcowane przez: hackNY.org
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

Zobowiązania pracodawcy względem pracownika

Obowiązki chlebodawcy w stosunku do zatrudnionego możemy w zasadzie podzielić na ogólne i szczegółowe. Wszystkie wynikają z przepisów kodeksu pracy bądź ustaw szczegółowych.
księgowość
Oprawcowane przez: wam kat
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

Ubezpieczenia społeczne jako program zabezpieczeń finansowych i rzeczowych

Ubezpieczenia społeczne to program świadczeń pieniężnych i rzeczowych przypadających zatrudnionym i ich rodzinom w przypadku choroby, niezdolności do pracy, śmierci, bądź macierzyństwa.
pit 37
Oprawcowane przez: Zakwitnij!pl Ejdzej & Iric
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

Jeżeli mamy szansę zrobienia dobrego uczynku, warto ją wykorzystać.

Powyższa opcja ma miejsce choćby w przypadku przekazania 1% podatku w trakcie składania corocznego zeznania podatkowego


Jeżeli mamy szansę zrobienia dobrego uczynku, warto ją wykorzystać.

Wszyscy, którzy pracują bądź pozyskują dochody z innych źródeł podlegających opodatkowaniu, powinni do końca kwietnia złożyć pit 2016/2017.
landszaft - firma
Oprawcowane przez: Gobierno de Chile
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

Jeżeli nie mamy ochoty martwić się nieprzewidywalną przyszłością, powinniśmy kupić ubezpieczenie odpowiadające naszym zapotrzebowaniom

Wybór polisy nie jest łatwym zadaniem. Z reguły, kiedy planujemy zakupić ubezpieczenie komunikacyjne lub turystyczne, zadajemy sobie bardzo dużo pytań. Którego ubezpieczyciela wybrać? Czy wykupić podstawowy pakiet czy może zdecydować się na premium? Decyzja nie jest prosta, a jest szansa, że będzie od niej sporo zależeć.
tłumacz
Oprawcowane przez: Jana Svarova
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

Wyspecjalizowani tłumacze i ich oferta

Znajomość języków obcych w dzisiejszych czasach jest niezwykle cenna. Już małym dzieciom wpaja się, jak niezwykle istotna jest nauka języków, zwłaszcza angielskiego. Dzięki temu bowiem możliwe jest nawiązywanie kontaktów z osobami zamieszkującymi inne kraje, a nierzadko również z obcokrajowcami przyjeżdżającymi do kraju.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.